Ne-am schimbat de forum www.loft-city.totalh.com
SPRO:<font color="#00060F"><strong>Bine ai Venit.o</strong></font>
Loft - Bucuresti - City PS: <font color="#00060F"><strong>Infiintat de Eduard_Sig ©️ 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011
Translation/Traducere: phpBB România</strong></font>

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Ne-am schimbat de forum www.loft-city.totalh.com
SPRO:<font color="#00060F"><strong>Bine ai Venit.o</strong></font>
Loft - Bucuresti - City PS: <font color="#00060F"><strong>Infiintat de Eduard_Sig ©️ 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011
Translation/Traducere: phpBB România</strong></font>
Ne-am schimbat de forum www.loft-city.totalh.com
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cerere Primar

3 participanți

In jos

Cerere Primar Empty Cerere Primar

Mesaj  Andrei Badea Mier Oct 20, 2010 8:48 am

Nume in joc: Andrei_Badea
Varsta in joc:13
Vasrsta reala:13
Nume Real:Badea Andrei
Licenta Auto:da
Licenta Zbor:nu
Licenta Arme:nu
Ce level detii?:1
In ce factiune anterioara ai mai fost?:Nou pe server
Ai fost vreodata inchis?:nu
Definitie RolePlay:Role-Play Ca in Viata reala
Definitie OCC:Out of Character (OOC) se foloseste pentru a purta discutii care nu sunt legate de RP (legate de server,viata reala,forum, etc.). Ex:"Sti ca X-ulescu a fost banat pentru coduri ? "
Definitie IC: In Character(sau IC) se foloseste intr-un mod RP purtand discutii legate despre viata in San Andreas .Ex:"Salut!.Vi sa bem o cafea la restaurantul din apropiere ??"
Definitie Metagaming: metagaming (MG) Un exemplu de Metagming ar fi strigarea unei persoane pe nume in chatul IC cand nu le cunosti inca numele in IC.
Definitie Powergaming: Power Gaming Fortarea unei persoane sa ia parte in jocul tau roleplay.
Un exemplu de powergaming ar fi : /me se fereste de gloante , /me rupe catusele , /me sparge usa de la masina.
Un alt exemplu ar fi /me ii da un pumn lui x si il omoara sau acesta lesina. Acest lucru este considerat powergaming deoarece nu poti omori pe cineva dintr-un singur pumn.
Sau /me ii fura pistolul lui x din mana.
Ce a-s face da ca a-s fii primar:
-Niciodată nu m-am gîndit la această întrebare. Mai mult cugetam despre ceea cu ce pot interveni EU, astfel încît să se îmbunătăţească comunitatea în care trăiesc, activez, învăţ, mă dezvolt!
Dar deoarece primarul e persoana care cu aceasta se ocupă, atunci inconştient mereu răspundeam la această întrebare ce sună mai mult în perioada alegerilor, cînd absolut toţi candidaţii promit şi stele şi miere! Însă puţine din promisiuni trec de la rangul fantasticului la cel al realului!
Deci, „Dacă aş fi primar” în primul rînd aş fi adeptul expresiei: „Mai puţină vorbă, mai multă treabă”! Iar „treaba” ar consta în implicarea personală în fiecare problemă, şi nu darea de comenzi altora de la care să aştept doar raportări! Fiindcă numai aşa eu pot să mă motivez odată ajungînd în postura de primar! Iar iată lucrurile, sau problemele mai des întîlnite care aş dori să le rezolv!
Dacă aş primar… în primul rînd aş stabili o ordine în ceea ce priveşte uzinele pustii, a căror potenţial stă fără să fie exploatat. În realizarea acestei probleme aş încerca să stabilesc nişte relaţii internaţionale cu diferite înterprinderi, pe a căror conducere aş putea convinge să-şi deschidă o filială şi în uzinele din Bălţi. Aceasta e mult mai posibil decît pare a fi, iar în căutare mi-ar ajuta şi chiar acele „oraşe înfrăţite”. Astfel rezolvînd problema bunului imobil a cărui potenţial nu este folosit în plină măsură, aş rezolva încă o problemă şi anumit acea care priveşte prestarea locurilor de muncă, din cauza lipsei cărora, majoritatea sunt nevoiţi să plece după hotare.
Dacă aş fi primar… o atenţie deosebită aş acorda saloanelor de „Jocuri cu noroc” recent deschise care în cîteva săptămîni s-au îmulţit cu o hiper-viteză! Iar soluţia mea ar fi acea de a închide jumătate din cele existente.
-As da voie prin oras 50 k/h si pe autostrada 130 k/h.
-Respectarea semnelor de circulatie.Mai ales SEMAFOARELE.
-Benzina 2$ Litrul.
-Masinile de inchiriat vor fi 50$
-Salariile scazute cu -10%





DOAMNE AJUTA!!!!!! cheers


Andrei Badea
Rank 1
Rank 1

Mesaje : 3
Puncte : 446227
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/10/2010

Sus In jos

Cerere Primar Empty Re: Cerere Primar

Mesaj  Tre Mier Oct 20, 2010 8:51 am

Regret, imi mari un om sincer si drept desi ownerul nu mai accepta cantidati.
Tre
Tre
Administrador
Administrador

Mesaje : 188
Puncte : 446977
Reputatie : 8
Data de inscriere : 18/10/2010
Varsta : 25
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cerere Primar Empty Re: Cerere Primar

Mesaj  Andrei Badea Mier Oct 20, 2010 8:54 am

Tre a scris:Regret, imi mari un om sincer si drept desi ownerul nu mai accepta cantidati.


Sad(

Andrei Badea
Rank 1
Rank 1

Mesaje : 3
Puncte : 446227
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/10/2010

Sus In jos

Cerere Primar Empty Re: Cerere Primar

Mesaj  Angelino Mar Oct 26, 2010 7:24 am

Nume in joc: Gino Angelino
Varsta in joc:13
Vasrsta reala:13
Nume Real:GINO scarlat
Licenta Auto:da
Licenta Zbor:nu
Licenta Arme:nu
Ce level detii?:2 aproape 3
In ce factiune anterioara ai mai fost?:ledar al abc
Ai fost vreodata inchis?:nu
Definitie RolePlay:Role-Play Ca in Viata reala
Definitie OCC:Out of Character (OOC) se foloseste pentru a purta discutii care nu sunt legate de RP (legate de server,viata reala,forum, etc.). Ex:"Sti ca X-ulescu a fost banat pentru coduri ? "
Definitie IC: In Character(sau IC) se foloseste intr-un mod RP purtand discutii legate despre viata in San Andreas .Ex:"Salut!.Vi sa bem o cafea la restaurantul din apropiere ??"
Definitie Metagaming: metagaming (MG) Un exemplu de Metagming ar fi strigarea unei persoane pe nume in chatul IC cand nu le cunosti inca numele in IC.
Definitie Powergaming: Power Gaming Fortarea unei persoane sa ia parte in jocul tau roleplay.
Un exemplu de powergaming ar fi : /me se fereste de gloante , /me rupe catusele , /me sparge usa de la masina.
Un alt exemplu ar fi /me ii da un pumn lui x si il omoara sau acesta lesina. Acest lucru este considerat powergaming deoarece nu poti omori pe cineva dintr-un singur pumn.
Sau /me ii fura pistolul lui x din mana.
Ce a-s face da ca a-s fii primar: Poi asa face orasul mult mai bun as da ordin ca 50 km in oras si inafara 130 km benzina sa nu mai fie asa de ieftina sa creasca tva in acest oras ca politia sa patrulezi in feicare zi sa nu sta la o bere sau ceva ca eu sa nu fiu pe ori ce strazi sa fiu un om importat ca in viata reala nul vetei pe basesc pe strada ta
-







Angelino
Membru Normal
Membru Normal

Mesaje : 10
Puncte : 446327
Reputatie : 1
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Cerere Primar Empty Re: Cerere Primar

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum